O FIRMIE CZYLI… O MNIE

Nazywam się Robert Szumiec.

Od roku 1989 zajmuję się działalnością wspinaczkową i innymi sportami “X”. Ale na to trzeba zarabiać. Porzucając obiecującą wizję pracy jako kasjer walutowy, rozpocząłem, nie bardzo świadomie nawet, karierę alpinisty przemysłowego.

W 1995 roku założyłem własną działalność usługową, którą prowadzę do dziś. Nie stroniłem również od wiedzy – poszerzałem swoje kwalifikacje, aby zapewnić nie tylko odpowiednią jakość usług, ale i duże bezpieczeństwo prowadzonych prac. Od 1996 roku przekazuję swoją wiedzę innym: alpinistom, pracownikom wysokościowym w zawodach budowalnych, pracodawcom w zakresie szkoleń BHP i doradztwa w zakresie doboru środków ochrony indywidualnej chroniących przed upadkiem z wysokości.

Tak powstał Ascender :

Równolegle realizowałem się i doskonaliłem się w drugiej gałęzi mojej działalności, która związana jest z górami, w prawie każdym aspekcie sportowym. Zarówno prywatnie jak i zawodowo wspinam się, chodzę po górach, jeżdżę w nich na rowerze, zwiedzam coraz to nowe miejsca ( w ostatnich latach to Ameryka Południowa) i zabieram w nie moich klientów. W ofercie Biura Aktywności Górskiej znajdziecie zarówno wyjazdy na trekkingi, ofertę rowerową, wspinaczkową, wyjazdy na via ferraty czy przewodnictwo tatrzańskie.

Oferta skonstruowana jest w oparciu o uprawnienia, które posiadam, a także zakres współpracy, którą podejmuję z innymi przewodnikami i instruktorami.

  • Międzynarodowy Przewodnik Górski UIMLA (współzałożyciel gałęzi organizacji w Polsce, Prezes zarządu SMPG LIDER, asesor UIMLA)
  • przewodnik tatrzański III klasy,
  • instruktor wspinaczki – uprawnienia państwowe,
  • były ratownik górski TOPR

Cerro de San Francisco 6018 m.n.p.m.

error: Wysil się i popracuj samodzielnie!